فراموشی پسورد ساخت اکانت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
قبلا اکانت ساخته ام !

مطالب پیشنهادی

Suggested Content

بیوگرافی فیلم دان: تعقیب دوباره آغاز می‌شود

آروین جاقی پنجشنبه 22 مهر 1400 0

دان: تعقیب دوباره آغاز می‌شود نام یک فیلم هندی اکشن به کارگردانی فرهان اختر ساخت سال ۲۰۰۶ است. این فیلم دومین قسمت مجموعه فیلم‌های دان و یک بازسازی از قسمت اول آن دان ۱۹۷۸ با بازی آمیتاب باچان می‌باشد. این فیلم در ۲۰ اکتبر ۲۰۰۶ اکران شد و در جشنواره بین‌المللی فیلم برلین به نمایش درآمد؛ و پاسخ‌های مختلفی گرفت. همچنین در باکس‌آفیس موفق بود و لقب پرفروش را درهند و بلاک باستر را درخارج هند دریافت کرد. قسمت بعدی این فیلم به نام دان۲: تعقیب ادامه می‌یابد که در سال ۲۰۱۱ ساخته شد هم از نظر تجاری و هم انتقادی موفق‌تر از قسمت قبلش بود. 

داستان

در سال ۲۰۰۶، تجارت مواد مخدر در مالزی رونق زیادی دارد. ادارهٔ مبارزه با مواد مخدر مالزی از همکاران هندی‌اش به سردستگی دسیلوا(بومان ایرانی) کمک می‌گیرند که او و مالک(اوم پوری) می‌خواهد عملیات قاچاق یک قاچاقچی به نام سینگانیا را متوقف کنند. آن دو می‌دانند که برای دستگیری سینگانیا باید وفادارترین متحد او، دان(شاهرخ خان)رادستگیر کنند. دان مرد خطرناکی است که حتی یکی از افراد خودش به نام رامش را که می‌خواست بدون اطلاع دان گروه او را رها کند کشت. نامزد رامش کامینی (کارینا کاپور)می‌خواهد انتقام او را بگیرد اما دان او را هم می‌کشد. خواهر رامش، رما (پریانکا چوپرا)که پلیس است، با این دروغ که پلیس برای قتل به دنبال اوست وارد گروه دان می‌شود و نقشه دارد او را بکشد تا انتقام بگیرد.

دارودستهٔ دان متشکل از آنیتا(ایشا کوپیکار)دوست دختر او و نارانگ (پاوان ملهوترا) است. آنها به منظور تجارت مواد مخدر به هند می‌روند و دسیلوا و گروهش آن‌ها را تعقیب می‌کنند. در یک درگیری با پلیس، دان زخمی می‌شود و دسیلوا این موضوع را پنهان می‌کند. او پیش مردی که از نظر چهره همشکل دان (ویجی) است می‌رود و از او می‌خواهد تا به عنوان دان به گروه او وارد شود تا بتوان آنهارادستگیر کرد. ویجی پس از اینکه از دسیلوا قول می‌گیرد که دیپو (پسری که مراقب اوست) را به یک مدرسهٔ خوب بفرستد، مأموریت را می‌پذیرد. در همین حال پدر واقعی دیپو، جاسجیت (آرجون رامپال)از زندان آزاد می‌شود ومی خواهد دسیلوا رابکشد. چون هنگامیکه او مجبور بود برای محافظت از همسر و پسرش در مقابل یک گروه تبهکار جرمی مرتکب شود، دسیلوا او را دستگیر کرده و در نتیجه او همسرش را ازدست داده بود.

ویجی به همان بیمارستانی که دان در آن است برده می‌شود وطی عمل جراحی تمام زخم‌های دان راروی بدن اوهم ایجاد می‌کنند. اما ناگهان دان به دلیل نارسایی قلبی می‌میرد وویجی (به عنوان دان) وارد گروه می‌شود. او وانمود می‌کند حافظه اش را ازدست داده‌است تا در ورد دان اطلاعات به دست بیاورد. این گروه دیسکی دارد که شامل حیاتی‌ترین اطلاعات آنهاست. ویجی موافقت می‌کند این را به دسیلوا بدهد. رما هم با او می‌رود وسعی می‌کند ویجی را (که فکر می‌کرد همان دان است) بکشد. دسیلوا سر می‌رسد و توضیح می‌دهد که او دان نیست. بعداً او سینگانیا راپیداکرده واورا می‌کشد. ویجی واعای گروه همه توسط مالک دستگیر می‌شوند ودسیلوا هم در یک انفجاربمب کشته می‌شود و دیگر کسی نیست که ثابت کند ویجی، دان نیست. او فرار می‌کند وتصمیم می‌گیرد دیسکی را که به دسیلوا داده بود برای اثبات بیگناهی اش پیدا کند.

جاسجیت همچنان دنبال پسرش است ومشخص می‌شود دیسک دست اوست. او یک تلفن دریافت می‌کند که در آن از او می‌خواهند برای گرفتن پسرش دیسک را تحویل دهد. در ملاقات، مشخص می‌شود دسیلوا زنده ونام اصلی اش وردن است که رقیب قدیمی دسیلوا بوده‌است. جاسجیت با پسرش فرار می‌کند ورما وویجی را می‌بیند وموضوع را توضیح می‌دهد. مالک نقشه می‌کشد تا وردن را دستگیر کند. روز بعد، جاسجیت به بهانهٔ تحویل دیسک با وردن ملاقات می‌کند وویجی با وردن مبارزه می‌کند ودرنهایت وردن دستگیر می‌شود و ویجی شدیداً مجروح می‌شود ومی خواهند او را به بیمارستان ببرند. قبل از رفتن، رما علاقه اش به اورا اعتراف می‌کند و ویجی می‌گوید:"من گربه‌های وحشی روخیلی دوست دارم!"وآمبولانس حرکت می‌کند. رما به خاطر می‌آورد که در اولین ملاقاتش با دان او همین جمله را به زبان آورده‌است. مشخص می‌شود که دان در تمام مدت زنده بوده و در بیمارستان به هوش آمده وحرف‌های دسیلوا وویجی راشنیده است. بعد جایش را با ویجی عوض می‌کند ودرواقع ویجی از نارسایی قلبی مرده بوده‌است. همچنین نشان داده می‌شود که دیسکی که دان به پلیس داده بوده‌است، جعلی می‌باشد. درانتها آنیتا ودان باهم فرار می‌کنند ومی دانند نه پلیس ونه رما آنهارانمی یابند.

بازیگران

 • شاهرخ خان در نقش دان/ویجی
 • پریانکا چوپرا درنقش رما
 • بومان ایرانی درنقش دسیلوا/وردان
 • آرجون رامپال درنقش جاسجیت
 • ایشا کوپیکار درنقش آنیتا
 • اوم پوری درنقش سروان مالک
 • کارینا کاپور درنقش کامینی

لیست آهنگ‌ها

شماره# آهنگ خواننده(ها) مدت
۱ مه هودان (به من میگن دان) شان ۰۵:۳۰
۲ یه مرادل (این دل منه) سونیدی چوهان ۰۴:۳۹
۳ موریا ره (درود برخدا) شانکرماهادوان ۰۵:۵۹
۴ خایکه بن بنرسوالا شاهرخ خان، اودیت نارایان ۰۵:۲۴
۵ آج کی رات (امشب) آلیشاچینوی، ماهالاکشمی نایر، سونو نیگم ۰۶:۰۸
۶ دان شاهرخ خان ۰۴:۰۷
۷ دان رویستد میدیوال پوندیتز ۰۴:۰۶
۸ مه هودان (میکس) دی جی راندولف ۰۵:۱۳

باکس آفیس ونقدها

این فیلم پنجمین فیلم پرفروش سال در هند باسود۵۱۰میلیون روپیه شد ولقب پرفروش گرفت. همچنین بافروش ۷میلیون دلار در خارج از هند لقب بلاک باستر گرفت ودرمجموع حدود ۱۰۵ کرور فروش داشت.

نظرات منتقدین در مورد دان مخلوط بود. مایانک شکر از مومبی میررز به فیلم ۴ستاره از۵ می‌دهد و از طرزعمل برخی از صحنه‌های اصلی فیلم در مقایسه با نسخهٔ قبلی انتقادمی‌کند ومی پرسد چه نیازی به بازسازی بود. ومی گوید: «ما معمولاً برای فیلم‌هایی پول می‌دهیم که قبلاً ندیده‌ایم» نیکیت کاظمی از تایمز آف ایندیا بعضی از انتخاب بازیگران را نپسندید. خالد محمد از دیلی نیوز اند آنالیز به فیلم ۲از ۵ستاره داد. تاران آدارش از بالیوود هنگاما ۳ از ۵ستاره به فیلم دادو ورایتی عقیده داشت که فیلم می‌توانست خیلی بهترباشد.

جوایز

  • جوایز فیلم فیر:
 • نامزد جایزه فیلم‌فیر برای بهترین بازیگر مرد:شاهرخ خان
 • نامزد بهترین فیلم
 • نامزد بهترین موسیقی
  • آیفا اواردز:
 • نامزد بهترین بازیگر مرد:شاهرخ خان
  • جوایز فیلم آسیا:
 • نامزد بهترین بازیگر مرد:شاهرخ خان

مطالب مرتبط

Related posts

دیدگاه های مطلب

Comments 0
کد امنیتی رفرش